Hannu Pro Video un audio tehnika profesionāļiem Telekomunikāciju un apraides sistēmas
Hannu Pro finansiali atbalsta:Hannu Pro - lideris Baltijas broadcast tehnikas tirgu
Jaunumi :: Par mums :: Partneri :: Serviss englishpo russki
Līderis Baltijas TV tehnikas tirgū     

 
ZIŅAS
 
Hannu Pro jaunākās aktivitātes:
 
Baltijos TV izveido jaunu HD apraides platformu izmantojot Grass Valley STRATUS vidi
   
BTV TV system 
2012. gada sākumā Lietuvas privātā telesabiedrība Baltijos TV pieņēma lēmumu atjaunot savas apraides sistēmas, lai iegūtu labāko, ko spēj sniegt digitāla, uz failiem balstīta apraide. Šim nolūkam kompānija izsludināja iepirkuma konkursu, nosakot striktus tehniskus kritērijus tā dalībniekiem. Iepirkuma konkursā Baltijos TV izvēlējās Hannu Pro izstrādāto risinājumu, kas balstīts uz Grass Valley STRATUS satura veidošanas tehnoloģisko risinājumu kopuma (framework) un piedāvā efektīvu satura veidošanas un audiovizuālo materiālu pārvaldīšanas uzdevumu un procesu organizāciju, kā arī pilnu HD atbalstu. STRATUS nodrošina ātru un efektīvu darba organizāciju visā ražošanas un izplatīšanas procesā izmantojot vienu intuitīvu lietotājvidi visos procesa līmeņos, ietverot arī apraidi. »»» pilnu BTV projekta aprakstu lasiet šeit.
 
»»» plašāka informācija par BTV projektu pieejama ari TVBEurope
 
Hannu Pro turpina filmēšanas tehnikas piegādes
   
JVC GY-HM150 un Panasonic AG-HPX250 
Hannu Pro veiksmīgi turpina attīstīt profesionālās video un datoru tehnikas tirdzniecību, vienlaikus sniedzot konsultācijas tehnikas un aprīkojuma izvēlē. Producentu kompānijām un reģionālajām TV sabiedrībām ir iespēja saņemt individuāli izstrādātus projekta risinājumus un piedāvājumus. Jau ilgāk kā gadu darbojas Hannu Pro tehnikas demonstrāciju salons un interneta veikals, un Hannu Pro šajā laikā ir realizējis daudzus video ražošanas aprīkojuma piegāžu projektus ari Semi-professional tirgus segmentā, starp kuriem minamas, piemēram, septembrī un oktobrī veiktās filmēšanas un montāžas tehnikas piegādes klientiem Latvijā un Lietuvā. Rūjienas multifunkcionālajam jaunatnes iniciatīvas centram tika piegādāta pilnībā aprīkota profesionāla JVC video kamera un atbilstošs aprīkojums - Miller statīvs, SWIT baterijas, Camrade soma un aizsargmētelis, dinamiskie un radio mikrofoni, kā arī iMac dators video montāžas un apstrādes veikšanai. Lietuvas telekompānija Lietuvos Rytos producentu apvienība Tym Drym kopā saņēma vairākus filmēšanas komplektus, kas ietver Panasonic AG-HPX250EJ universālās un parocīgās P2 sistēmas ENG videokameras, Panasonic P2 ieraksta kartes un lasītājus, kā arī atbilstošu Cartoni, SWIT, Camrade un Beyerdynamic aprīkojumu.
 
»»» plašāka informācija par Hannu Pro individuālajiem piedāvājumiem pieejama Hannu Pro salonā
 
Lattelecom ievieš Thomson Video Networks ViBE VS7000 sistēmu jaunās paaudzes video pakalpojumu nodrošināšanai
   

Thomson Video Networks ViBE VS7000 

Vasarā, noslēdzoties starptautiskam apraides kanālu paplašināšanas projekta iepirkuma konkursam, lielākais Latvijas telekomunikāciju un interneta pakalpojumu sniedzējs Lattelecom plānoto jauno pakalpojumu nodrošināšanai izvēlējās Thomson ViBE VS7000 daudzkanālu platformu. 10RU izmēra sistēmbloka iekārta sniedz iespējas sagatavot saturu plašam pielietojumam, kas ietver internetu, mobilo TV, kā ari SD, HD un 3D IPTV. Hannu Pro kā Thomson Video Networks pilna servisa partneris un vadošais sistēmu integrētājs Baltijas valstīs, nodrošināja projekta tehnisko realizāciju un īstenošanu, kā ari veica iekārtu uzstatīšanu un integrāciju.
 
"Gatavojot jauno IPTV un pārējo apraides platformu pakalpojumu piedāvājumu, mums bija nepieciešams pilnveidot mūsu līdzšinējās video kodēšanas sistēmas, lai nodrošinātu mūsu interneta un mobilo pakalpojumu abonentiem labāko iespējamo kvalitāti. Šim nolūkam bija nepieciešams rast efektīvu risinājumu, ko varētu vienkārši paplašināt, paplašinoties mūsu piedāvājumam", skaidro Māris Petrovskis - Lattelecom jauno tehnoloģiju daļas vadītājs. "Ar lielisko attēla kvalitāti, vienkāršo apkalpošanu, elastību un samērīgajām izmaksām ViBE VS7000 bija ļoti piemērots risinājums visām mūsu prasībām. Vienlaikus mēs arī varam paļauties uz ražotāja vietējo partneri - Hannu Pro, kas nodrošina augsta līmeņa servisa pakalpojumus."
 
Jaunā Thomson Video Networks ViBE VS7000 sistēma ir uzstādīta Lattelecom datu centrā Rīgā un nodrošina līdz 30 dažādu pakalpojumu sniegšanu, ietverot ari kodēšanas funkcionalitāti SD, HD un 3D IPTV, kā arī interneta un mobilās TV vajadzībām. Balstoties uz esošo pakalpojumu panākumiem, Lattelecom plāno paplašināt savu piedāvājumu līdz 100 interneta un mobilās TV kanāliem jau tuvākajā nākotnē.
 
»»» pilnu paziņojumu presei lasiet Thomson Video Networks interneta vietnē
 
Hannu Pro gūst Grass Valley atzinību arī šogad
   

Hannu Pro - labākie! 

Noslēdzoties gadskārtējam teleraidīšanas un telekomunikāciju tehnoloģiju forumam IBC, kompānija Grass Valley ir apkopojusi ikgadējos pārdošanas rezultātus. Arī šogad, pateicoties lieliskiem pārdošanas rādītājiem, Hannu Pro izpelnījās Grass Valley atzinību un saņēma augstāko novērtējumu Eiropas, Tuvo austrumu un Āfrikas reģionā (EMEA) mediju apraides sistēmu (MPS) kategorijā, kas ietver tādus produktus kā K2 Edge, TX MAM, Cobalt, Channel Composer u.c.
 
Apsveicam Hannu Pro visu komandu ar lieliskiem intensīva darba rezultātiem!
 
IBC 2012 aktualitātes - integrācija un atbalsts programmatūras atjaunošanai
   

IBC 2012 

Lielākais apraides tehnoloģiju forums Eiropā IBC 2012 ir noslēdzies. Šogad pārsniedzot 50.5 tūkstošu apmeklētāju un dalībnieku skaita slieksni tas bija apjomīgākais visā savā pastāvēšanas vēsturē. Atgriežoties pēc septiņām Amsterdamā pavadītajām dienām Hannu Pro inženieri apkopoja nozīmīgākos Grass Valley, Thomson Video Networks, Panasonic, Orad, Fujinon, Riedel un Lawo jaunumus.
 
Kompānija Grass Valley līdz 2014. gadam kompānija plāno pilnībā atjaunot visus produktus un, pateicoties uz programmatūras un IP tehnoloģijām balstītai arhitektūrai, nodrošināt to pilnīgu integrāciju un formātu neatkarību (format agnostic), kā arī vispārēju 1080p 50/60 ražošanas cikla atbalstu, un efektīvāku un ātrāku sistēmu atjaunošanu. Kompānija plāno piedāvāt lietotājiem iespēju izvēlēties viņiem nepieciešamās funkcijas, lai samazinātu ieviešanas izmaksas.
 
»»» plašāk par IBC 2012 aktualitātēm lasiet sadaļā - ražotāju jaunumi
 
Levira un ERR izvēlas Riedel komunikāciju sistēmas
   

Riedel Performer 

Riedel īsā laikā ir kļuvis par iekšējo komunikāciju sistēmu (intercom) līderi Baltijas valstu raidorganizāciju tirgū. Šī gada vasarā Igaunijas vadošais telekomunikāciju, apraides un multimediju pakalpojumu sniedzējs Levira pasūtīja modulāru Riedel Performer 32+16 iekšējās komunikācijas sistēmu savai augstas izšķirtspējas satelītu ziņu stacijai (SNG). Igaunijas sabiedriskā raidsabiedrība ERR arī izvēlējās Riedel sistēmu iekšējās komunikācijas tīkla nodrošināšanai jaunizveidotajai TV studijai. ERR jau vairāku gadu garumā ir uzkrājusi pozitīvu pieredzi darbā ar Riedel sistēmām, kas izmantotas ERR IRIS mobilajā TV stacijā. "Esmu pārliecināts, ka Levirai bija vienkārši izvēlēties Riedek kā komunikācijas sistēmas piegādātāju, bet atrast piemērotāko sistēmas konfigurāciju - tas mums bija sarežģītāks uzdevums", skaidro Pent Annert - Hannu Pro Tallinn projektu vadītājs, kas veido ciešu sadarbību ar Levira. Riedel komunikāciju sistēmu risinājumi atbilst augstākajām prasībām un tiem ir labākā lietotājvide (UI) savā klasē. Raidorganizācijas, kas izvēles Riedel risinājumus saņem lielisku atbalstu un ātru sistēmas ieviešanu. Tā kā Riedel sistēmas ir populārākais komunikāciju risinājums raidorganizācijām, tad savstarpēja raidorganizāciju darbinieku sadarbība samazina arī sistēmas apkalpošanai nepieciešamās izmaksas.
 
Starman palielina Bridge Technologies sistēmu skaitu
   

Starman ievieš Bridge Technologies monitoringa risinājumus 

Lielākais Igaunijas kabeļu TV operators Starman gada sākumā izlēma veikt ievērojamas investīcijas signālu monitoringa sistēmu paplašināšanā. Pērnā gada nogalē Hannu Pro kompānijai piegādāja vairākas Bridge Technologies DVB-C moduļu sistēmas vienības nolūkā veikt to testēšanu. Kabeļu TV operators bija pilnībā apmierināts ar piedāvātā risinājuma sniegumu un jau drīz pēc izmēģinājumu perioda peigām vienojās ar Hannu Pro par sistēmu piegādēm visa kompānijas tīkla monitoringa veikšanai. Kristjan Koiv - Starmann tīklu menedžeris atzīmē: "Izmēģināšanas nolūkā mēs iesākām ar pāris moduļiem un bijām patiesi izbrīnīti par šīs sistēmas lielisko sniegumu, tamdēļ izlēmām to paplašināt visam mūsu tīklam". Piegādātais monitoringa risinājums ļaus Starman pārliecināties par signālu kvalitātes atbilstību augstākajiem standartiem un nodrošināt to nepārtrauktu padevi abonentiem. Projekta tirgus vērtība pārsniedz 100 000 EUR.
 
Hannu Pro piegādā aparatūru jaunā valsts nozīmes pētniecības centra projektam
   

IKSA-CENTRS attīsta zinātni ar ERAF atbalstu 

Jūlijā ar Hannu Pro uzvaru noslēdzās Rīgas Tehniskās universitātes rīkotais konkurss par tiesībām piegādāt zinātnisko aparatūru jaunajam Informācijas, komunikāciju un signālapstrādes tehnoloģiju valsts nozīmes pētniecības centra (IKSA-CENTRS) projektam, kurā spēkus apvienojuši Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūts Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Elektronikas un datorzinātņu institūts, un Latvijas Universitātes aģentūra Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts. Paredzēts, ka jaunais pētniecības centrs koncentrēs informācijas tehnoloģiju speciālistus plaša mēroga pētniecībai, ieskaitot matemātisko modelēšanu, kvantu skaitļošanu, mākslīgā intelekta attīstīšanu un kosmiskos pētījumus. Saskaņā ar konkursa noteikumiem, tehnikas piegādes ietver: uz Digital Rapids un Dell tehnoloģijām balstītu sistēmu audiovizuālo materiālu sagatavošanai, uzglabāšanai, datu analīzei, kodēšanai un straumēšanai dažādos formātos izplatīšanai IP, DVB un mobilajos tīklos; klusās datorsistēmas, kas nerada trokšņus, skaņas apstrādei un analīzei; profesionālas portatīvās skaņas ieraksta iekārtas, kā arī Grass Valley un Blackmagic Design SDI un HDMI signālu pārveidotājus. Projekta tirgus vērtība sasniedz 70 000 EUR un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).
 
Hannu Pro piegādā filmēšanas aprīkojumu Latvijas Mākslas akadēmijai
   

LMA - Latvijas Mākslas akadēmija 

Jūlijā, atbilstoši iepriekš izsludinātā studiju kvalitātes uzlabošanas konkursa rezultātiem, Hannu Pro pabeidza filmēšanas aprīkojuma piegādes Latvijas Mākslas akadēmijai. Apjomīgais iepirkuma projekts, kuru līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), paredz dažāda aprīkojuma piegādes Latvijas Mākslas akadēmijas studiju procesa nodrošināšanai. Sadaļā Stacionārais studijas statīvs un sliežu komplekts Hannu Pro pasūtītājam piegādāja stacionāru kameras balstu un mobilu modulāru filmēšanas sliežu komplektu, kura kopgarums sasniedz 15 metrus, kā arī atbilstošu sliežu moduļu transportēšanas aprīkojumu. Piegāžu tirgus vērtība sasniedz 15 000 EUR.
 
Hannu Pro piegādā Bridge Technologies un Wohler signālu kontroles sistēmas NURTS satelītu stacijai
   

NURTS satelītu apraides stacija
 

Vasaras sākumā Bulgārijas nacionālais TV un radio komunikāciju operators NURTS (Bulgarian National Unit Radio and TV Systems) izsludināja divus konkursus par dažādu signālu monitoringa sistēmu piegādēm un rezultātā par labākajiem atzina Hannu Pro sagatavotos risinājumus. Satelītu apraides stacijas (SAT Head-end) satelītu un IP signālu nepārtrauktai kontrolei Hannu Pro piegādāja uz kompānijas Bridge Technologies tehnoloģijām balstītu modulāru monitoringa sistēmas paplašinājumu - vairākas VB Broadcast Probe saimes sistēmas: trīs jaunus moduļu blokus, kā arī VB120, VB270 un VB280 moduļus un atbilstošu paplašinājumu centrālajam serverim, ieskaitot piecas jaunas IP moduļu licences un moduli pārskatu sagatavošanai 20 vienībām. Centrālais serveris nodrošina kontroles datu glabāšanu, analīzi, veicot arī brīdināšanu neatbilstību konstatēšanas gadījumos. NURTS satelītu apraides stacijai Hannu Pro piegādāja arī vairākas divkanālu Wohler AMP1A-30 skaņas kontroles iekārtas un daudzformātu/daudzkanalu Wohler VAMP2-MDA skaņas un video kontroles iekāstas, kas paredzētas SDI, SD-SDI, un CVBS signālu kontrolei. Piegādātais aprīkojums ļaus nodrošināt kvalitatīvu signālu kontroli NURTS jaunizveidotajiem apraides kanāliem. Projekta tirgus vērtība sasniedz 70 000 EUR.
 
Veidojot jauno televīzijas studiju un gatavojoties Londonas Olimpiskajām spēlēm, ERR unificē savu aprīkojumu izmantojot Grass Valley tehnoloģijas
   

ERR izvēlas Grass Vallry

Vasaras sākumā ERR (Igaunijas publiskā raidsabiedrība) rīkoja iepirkuma konkursu jaunizveidotās televīzijas studijas aprīkošanai ar augstas izšķirtspējas apraides sistēmām. Ņemot vērā ERR pozitīvo pieredzi izmantojot Grass Valley LDK saimes kameras un Kayak televīzijas pultis, kas izvietotas citās ERR studijās un arī pašā modernākajā HD PTS Baltijas valstīs IRIS, ERR izlēma paplašināt LDK saimes kameru parku izvēloties Grass Valley risinājumu, ko sagatavoja un piedāvāja Hannu Pro Tallinn.
 
Programmu sagatavošanas procesa unifikācijas pamatā ir Grass Valley Kayak HD Vision mikseri un Grass Valley LDK-8000 Elite saimes televīzijas kameras, kas ļauj telesabiedrībai nodrošināt vienotu, starp dažādām studijām un PTS savstarpēji savietojamu iekārtu tehnisko bāzi, tādējādi ievērojami ietaupot ieviešanas procesā un tehnikas apkalpošanā, tai pat laikā vienlaikus nodrošinot televīzijas skatītājiem iespējami kvalitatīvāko attēlu. Piegādātais aprīkojums ietver 7 pilnus Grass Valley LDK 8000 Elite saimes augstas izšķirtspējas televīzijas kameru traktus, Grass Valley Kayak HD200C televīzijas mikserus un augstākās klases Grass Valley Dyno HD atkārtojumu sistēmu, kas balstīta uz K2 Summit 3G serveru tehnoloģiju un nodrošina ievērojamu apraides procesa efektivizāciju. ERR plāno tās rīcībā esošo Dyno/K2 Summit 3G sistēmu arī tiešraižu nodrošināšanai no Londonas olimpiskajām spēlēm, kas ietver straumējumu saņemšanu un ierakstīšanu tieši no Londonas, ziņu programmu un sporta pārraižu sagatavošanu, kā arī noraidīšanu tiešajā ēterā Igaunijas teritorijā. šāda darba organizācija nodrošina iespējami īsāko programmu sagatavošanas laiku un ievērojamu ekonomiju veicot tiešraides uz Tallinu. Jūnijā Hannu Pro pabeidza iekārtu un sistēmu piegādes un pasūtītājs varēja uzsākt programmu sagatavošanu standarta un augstā izšķirtspējā izmantojot jauno un efektīvo aprīkojumu. Projekta tirgus vērtība sasniedz 1.6 miljonus EUR, kas ietver arī apkalpošanas līgumu (SA), lai saņemtu servisa pakalpojumus un jaunākos programmatūras atjauninājumus.
 
»»» lasiet arī oficiālo Grass Valley paziņojumu presei
 
KTS paplašina savu Grass Valley tehnikas klāstu ar otru Dyno sistēmu
   

KTS Dyno/K2 Summit mācības

Jūnijā Baltijā vadošā PTS pakalpojumu kompānija KTS (Kaunas Television Services) veica video tehnikas iepirkumu, lai uzlabotu kompānijas rīcībā esošo PTS tehnisko potenciālu. Hannu Pro pasūtītājam piegādāja pilnu Grass Valley Dyno/K2 Summit daudzkanālu atkārtojumu serveru sistēmu un Apantac augstas izšķirtspējas daudzkanālu video kontroles (mutiviewer) sistēmu. Tagad KTS rīcībā ir jau divas Grass Valley Dyno daudzkanālu apraides un atkārtojumu sistēmas, kas uzskatāmi apliecina kompānijas mērķtiecīgu izvēli par labu pasaulē vadošajam mobilajam risinājumam tiešraižu un atkārtojumu nodrošināšanai. KTS Grass Valley Dyno sistēmu kopā ar Grass Valley LDK-8300 Elite Super SloMo saimes kameru lieto jau vairāk kā gadu un šis risinājums sevi ir pilnībā attaisnojis kā ekspluatācijā stabila un vienlaikus efektīva sistēma. Projekta tirgus vērtība sasniedz 100 000 EUR.
 
Grass Valley K2 Dyno daudzkanālu atkārtojumu sistēma ir efektīvs risinājums atkārtojumu vadībai televīzijas tiešraidēs un uz video failiem balstītā programmu veidošanā. Tā ir lieliski piemērota sporta tiešraidēm, programmu veidošanai PTS un atkārtojumu nodrošināšanai televīzijas studijās aizvietojot vecās lenšu sistēmas. Pateicoties Gigabit Ethernet atbalstam un savietojamībai ar FTP un dažādām failu glabāšanas sistēmām K2 Dyno atkārtojumu sistēmas darbināšanai nav nepieciešama dārga papildus vadības programmatūra vai specifiskas iekārtas.
 
Tallinna TV paplašina savas tehniskās iespējas sadarbībā ar Hannu Pro
   

Tallinna TV

Pavasarī Hannu Pro Tallinn sadarbojoties ar finanšu kompāniju Fusion IM izcīnīja uzvaru Tallinna TV rīkotajā iepirkuma konkursā par tiesībām veikt nozīmīgu programmu veidošanas un apraides sistēmas pilnveidošanu un paplašināšanu, kas ietvertu būtiskus uzlabojumus progrmmu ražošanas procesa optimizēšanā. Hannu Pro pasūtītājam piedāvāja optimālu risinājumu ieceres īstenošanai un veica nepieciešamās tehnikas piegādes Tallinna TV apraides sitēmu un studijas paplašināšanai, kā arī mobilajai programmu veidošanas vienībai. Projekts ietver Grass Valley Kayak HD 100C televīzijas vadības pulti, Grass Valley K2 Summit serveri un Dyno atkartojumu sistēmu, kas ir labākais pasaulē pieejamais kompaktais risinājums TV tiešraižu nodrošināšanai, K2 Edge playout serveri darbam 1+1 drošināšanas režīmā (redundancy), pilnu Grass Valley EDIUS Storm 3G Elite sistēmu efektīvai augstas kvalitātes video montāžai, kā arī vairākas Apantac daudzkanālu video kontroles sistēmas (multiviewer), Riedel iekšējās komunikācijas sistēmu (intercom), ar AW-RP50 vadības sistēmām aprīkotas Panasonic AW-HE120 videokameras preses konferenču telpai un plašu papildaprīkojuma klāstu: Cartoni oglekļa šķiedras statīvus, Ianiro gaismošanas komplektus, baterijas, signālu pārveidotājus studijas informācijas un komunikācijas sistēmāms (tally and intercom), SWIT LCD monitorus un citu ENG filmēšanas kameru aprīkojumu. Projekta tirgus vērtība pārsniedz 400 000 EUR. Tallinna TV joprojām ir vienīgais TV kanāls Baltijā, kas ikdienā programmas sagatavo un raida HD izškirtspējā.
 
Lietuvas ISLB izvēlas Grass Valley EDIUS montāžas programmas
   

Starptautiskā tiesību un biznesa augstskola

Veidojot savu jauno vizuālās komunikācijas laboratoriju, Lietuvas Starptautiskā tiesību un biznesa augstskola (ISLB/TTVAM) kā piemērotāko video apstrādes un montāžas risinājumu izvēlējās Grass Valley EDIUS programmatūru. Hannu Pro Vilnius pasūtītājam piegādāja 15 pilnus EDIUS 6 nelineārās video montāžas programmas komplektus. Tagad Starptautiskās tiesību un biznesa augstskolas studenti varēs gūt tiešu pieredzi darbā ar audiovizuālajiem materiāliem izmantojot tos pašus profesionālos rīkus, kādi ir kļuvuši par standarta aprīkojumu TV programmu un ziņu sižetu veidošanai. ISLB vizuālās komunikācijas laboratorijas izveides projekts, kas tika īstenots sadarbojoties Hannu Pro Vilnius un EIT Sprendimai, ietver arī nepieciešamās datortehnikas piegādes un citu profesionālu programmatūru.
 
AVIWEST bezvadu video pārraides tehnoloģijas ienāk arī Lietuvā
   

AVIWEST bezvadu video pārraides risinājums

Pērn Hannu Pro Baltijas valstīs organizēja plašus AVIWEST IBIS DMNG sistēmas izmēģinājumus. Pilnībā nokomplektēta sistēma tika izrādīta Igaunijas, Lietuvas un Latvijas TV sabiedrībām. Sekojot Igauņu un Somu telekompānijām, pēc IBIS DMNG sistēmas izmēģinājumu rezultātu izvērtēšanas, arī Lietuvas lielākais TV ziņu kanāls Lietuvos Rytas izvēlējās AVIWEST bezvadu video pārraides risinājumu. Aprīlī Hannu Pro Vilnius pasūtītājam piegādāja pilnu IBIS DMNG sistēmas komplektu, kas sastāv no videokamerai piestiprināma IBIS DMNG raidītāja un studijā esoša uztverošā servera. Sistēma nodrošina efektīvu TV kvalitātes signāla bezvadu pārraidi 3G/4G, WiMAX un tradicionālajā IP tīklā (gan bezvadu WiFi, gan Ethernet).
 
Ir acīmredzams, ka TV kompānijas visā pasaulē augstu novērtē AVIWEST bezvadu video pārraides tehnoloģijas - tās tika intensīvi pielietotas Francijas prezidenta vēlēšanu pirmās kārtas atspoguļošanā. Vēlēšanu nedēļas nogalē ar vairāk kā 40 sistēmu vienībām tika nofilmētas un pārraidītas vairāki simti tiešraižu. AVIWEST IBIS DMNG sistēmu izmantoja trīs vadošās Francijas telesabiedrības: TF1, i>Télé un BFM TV, kā arī tādas Francijas un ārvalstu mediju kompānijas kā: La Chaîne Parlementaire, AFP, Parti socialiste, Al Jazzera English, TV2 Denmark un Nova TV.
 
NAB 2012 - Grass Valley ieskicē jaunās tehnoloģijas mūsdienu konkurences laikmetam
   

Grass Valley NAB 2012

NAB 2012 izstādes laikā Grass Valley turpināja iepazīstināt telekompānijas un video profesionāļus ar risinājumiem kā strādāt produktīvāk gan lietojot programmatūru, gan cieši integrētas sistēmas tā sekmējot sadarbību un resursu efektīvu izmantošanu. Grass Valley stends trīs izstādes dienu laikā pēc kārtas bija piepildīts ar apmeklētājiem no visas pasaules, kas bija atnākuši, lai iepazītos ar jaunākajiem Grass Valley produktiem, sistēmām un risinājumiem, kas programmu veidotājiem palīdzētu optimizēt savu darbību, dažādot saturu un palielināt ienākumus.

 
Izstādes nagla:
 ·  STRATUS - servisu arhitektūras platforma un programmatūras ietvars, kas ļauj ātri un efektīvi veidot programmas un sižetus TV studijās un ziņu dienestos, mainot veidu kā audiovizuālais saturs tiek gatavots pašlaik, kad tehniskie resursi tiek izmantoti nevienmērīgi, dažādām nodaļām strādājot nodalīti un nedaloties ar saviem materiāliem. Agrāk pieejamie rīki noteica saturu, bet lietojot STRATUS rīkus izvēlas atbilstoši uzdevumam.
»»» lai uzzinātu vairāk par Stratus, skatieties oficiālo Stratus video Youtube vietnē!
Pārējas Grass Valley NAB 2012 aktualitātes:
 ·  K2 Edge - integrēta apraides sistēma, kas apvieno audiovizuālo materiālu pārvaldīšanu, apraides vadību un jaudīgu televīzijas grafiku vienā efektīvā risinājumā
 ·  3G Fiber-To-Triax Converter - inovatīva trešās paaudzes signālu pārraides sistēmas komponente, kas ļauj LDK saimes kameru lietotājiem strādāt izmantojot Triax vai optisko signālu pārraidi
 ·  LDK Connect Gateway - risinājums, kas nodrošina LDK saimes kameru attālinātu vadību
 ·  K2 Dyno - jaudīga TV atkārtojumu nodrošināšanas sistēma, kas ļauj atskaņot un palēnināt līdz astoņiem SD vai HD kanāliem dažādās ieraksts/atskaņošana režīmu kombinācijās
 ·  Karrera un Kayenne TV mikseri - kalpo kā ikvienas TV vai mobilās studijas vadības centrs un ir jaudīgākais no risinājumiem, kādi šim nolūkam radīti
 ·  K2 Summit 3G server family - trešās paaudzes video serveru saime tiešraidēm un programmu veidošanai, kas tagad ietver ari proxy funkcionalitāti un vēl plašāku kodējumu atbalstu
 ·  LDK kameru saime - labākais TV filmēšanas risinājums, kas sniedz nesalīdzināmi pārāku attēla kvalitāti nodrošinot vienlaicīgu dažādu formātu un filmēšanas ātrumu (norma, slo-mo) atbalstu - pieejams ekonomiskā un augstākās klases komplektācijā
 ·  EDIUS 6.5 - montē un apstrādā jebko - nelineārās montāžas programmatūra, kas tagad atbalsta RED formātu, 3D stereoskopiskā video apstrādi un piedāvā plašu citu iespēju klāstu
 ·  Trinix NXT - pilnvērtīga, efektīva un ekonomiska daudzkanālu video kontroles sistēma, kas bez nepieciešamības izmantot papildus komponentes nodrošina līdz 8 izejošo kanālu kontroli

 
Telesabiedrības Baltijas valstīs un Somijā izvēlas AVIWEST risinājumus bezvadu video pārraidei
   

ERR Somijas prezidenta vēlēšanu tiešraide
Ēkrāna kopija no ERR veiktās Somijas
prezidenta vēlēšanu tiešraides, izmantojot
AVIWEST's IBIS sistēmu

2011. gada nogalē Hannu Pro sadarbībā ar AVIWEST veica padziļinātus IBIS bezvadu video pārraides sistēmu izmēģinājumus Rīgā, Tallinā un Helsinkos. Pēc izmēģinājumu rezultātu izvērtēšanas, Hannu Pro klienti Baltijā un Somijā, kā pilnvērtīgāko un efektīvāko risinājumu, iegādājās vairākas šādas sistēmas. AVIWEST bezvadu video pārraides sistēmas tika piegādātas ERR (Igaunijas sabiedriskā televīzija), Tallinna TV, kā arī otrai lielākajai Somijas privātai telesabiedrībai Nelonen Media. Noslēgto darījumu kopējā tirgus vērtība pārsniedz 75 000 EUR.
 
Katra IBIS bezvadu video pārraides sistēma sastāv no DMNG (Digital Mobile News Gathering) raidītāja un signālus uztverošā IBIS Studio servera. Signālu pārraidei sistēma spēj izmantot jebkuru interneta tīklu infrastruktūru, nodrošinot stabilu video signālu ar plūsmas apjomu, kas ir pietiekams augstas kvalitātes HD video attēlu pārraidei. Signāla pārraidei var kalpot gan 3G, 4G, CDMA un Wimax bezvadu tīkli, gan arī tradicionālais interneta pieslēgums (WiFi vai Ethernet). Pārsūtāmais signāls tiek optimizēts izmantojot īpaši izstrādātu video kompresijas tehnoloģiju, kas atvasināta no H.264 standarta, pieļaujot adaptīvi mainīgu datu plūsmas apjomu, un šī iemesla dēļ ir piemērots datu pārraidei mobilajos tīklos ar mainīgu datu pārraides ātrumu. Vietās, kur mobilo datu tīklu signāls nav pietiekams sistēma pieļauj signāla pakāpenisku vēlāku nosūtīšanu (Store-and-forward). DMNG raidošā iekārta ir vienkārša un ērti pievienojama praktiski jebkurai video kamerai. Tā atbalsta (HD)SDI signālu ar iegulto skaņu un kompozīto videosignālu ar analogo stereo skaņu. Klientam ir iespējams izvēlēties vairākas dažādas uztverošā servera konfigurācijas. Jebkura no tām pieļauj vienlaicīgu signāla uztveršanu un tālāku (HD)SDI signāla pārraidi apraides sistēmā televīzijas tiešraižu nodrošināšanai. IBIS sistēma atbalsta arī atgriezeniskā komunikācijas skaņas signāla pārraidi no studijas uz tiešraides vietu. Plašāka informācija par AVIWEST bezvadu pārraides risinājumiem pieejama Hannu Pro.
 
LNK - vēl soli tuvāk apraidei HD formātā
 
 
LNK TV deju šovs Kviečiu Šokti  
Lietuvas neatkarīgā telesabiedrība LNK atkal izvirzās vadībā. Pērnā gada deju seriāla Kviečiu šokti noslēdzošais raidījums 2011. gada 31. decembrī visā Lietuvā tika pārraidīts HD formātā, kļūstot par pirmo Lietuviešu pašu veidoto HD TV programmu. Raidījuma pārraidīšana HD formātā bija iespējama arī pateicoties LNK stratēģijai, mērķtiecīgi investējot HD TV sistēmu iegādē, lai nākotnē nodrošinātu pilnu pāreju uz apraidi HD formātā. 2011. gadā LNK iegādājās vairākas pilnībā nokomplektētas Grass Valley LDK 3000 HD TV kameras, bet iepriekš Hannu Pro kompānijai piegādāja arī pilnu noslēgta cikla risinājumu programmu veidošanai un apraidei, kas atbalsta apraidi arī HD TV formātā. Lietuvas radio un TV centrs (LRTC) veica šīs HD TV programmas pārraidīšanu DVB-T tīklā. Pārraide bija pieejama bez maksas visā Lietuvas teritorijā. LNK tehniskais direktors Ričardas Kazlauskas skaidro: "Tā bija Jaunā gada dāvana mūsu uzticamajiem televīzijas skatītājiem. Vērojot nesalīdzināmi kvalitatīvāko attēlu, viņi varēja arī novērtēt digitālās virszemes televīzijas nākotni un mēs izmēģinājām un novērtējām mūsu iespējas. šī pieredze ir ļoti svarīga, jo nākotnē mēs izskatām iespēju veikt visu LNK programmu apraidi HD formātā".
 
»»» lasiet arī izdevuma TVB Europe ziņās
 
vēl ziņas (2011. gads) »»»
 

ziņas | par mums | kontakti | serviss :: uz iepriekšējo lapu uz lapas augšu
 
 
© Copyright 2002-2021, SIA Hannu Pro. Visas tiesības aizsargātas.
Jautājumi par www lapu: webmaster