Hannu Pro Video un audio tehnika profesionāļiem Telekomunikāciju un apraides sistēmas
Hannu Pro finansiali atbalsta:Hannu Pro - lideris Baltijas broadcast tehnikas tirgu
Jaunumi :: Par mums :: Partneri :: Serviss englishpo russki
Līderis Baltijas TV tehnikas tirgū     

 
ZIŅAS
 
Hannu Pro jaunākās aktivitātes:
 
Grass Valley izziņo vairākus jaunus produktus un saņem CSI apbalvojumu
   
Hannu Pro visits IBC 2013 
Amsterdamā notikušā televīzijas tehnoloģiju foruma ietvaros kompānija Grass Valley izziņoja vairākus jaunumus.
 
Vispamanāmākais no kompānijas jaunajiem izstrādājumiem ir jauna LDX saimes kompakto kameru sērija LDX 80 Compact, kas jaunā, mazākā kameras korpusā un par mazāku cenu piedāvā to pašu iespēju klāstu, ko jau pārdošanā esošās tradicionāla izmēra LDX kameras.
 
Vienlaikus Grass Valley izziņoja vēl vienu pilnīgi jaunu produktu - CommandCenter programmatūru, kas paredzēta apraides procesa organizēšanai atbilstoši klienta vajadzībām un ļauj attālināti konfigurēt, vadīt, kontrolēt un veikt diagnostiku plašam apraides infrastruktūras komponentu lokam.
 
Izstādes ietvaros Grass Valley pieteica arī jaunu GV STRATUS nelineārās video ražošanas platformas versiju, kā arī citus jauninājumus: K-Frame programmatūras atjaunojumu; K2 Dyno atkārtojuma sistēmas ShareFlex funkcionālo papildinājumu, kas atbalsta darbu vienotā datortīklā; populārās video montāžas programmas EDIUS 7. versija; GV Edge platformas atjauninājumi; paplašināts formātu atbalsts K2 Summit XT serveru sistēmām un GV Director - inovatīvs video ražošanas un montāžas risinājums ar daudzkanālu video kontroles (multiviewer) funkcionalitāti.
 
»»» plašāk par Grass Valley jaunumiem lasiet šeit
 
Hannu Pro Vilnius piegādā tehniku TV šova un mākslas filmas veidošanai
   
Paslapciu namai 
Vasarā Hannu Pro Vilnius aktīvi sadarbojās klientiem sagatavojot dažādus risinājumus filmēšanas vajadzībām. Lai nodrošinātu televīzijas realitātes šova Paslapciu namai veidošanu, Hannu Pro Vilnius producentiem TV Manija piegādāja vairākas Blackmagic Design ievada/izvada iekārtas un signālu pārveidotājus 20 000 EUR vērtībā. Jaunā televīzijas šova prezentācija tika filmēta Gariunai tirdzniecības centrā un pārraidīta tiešajā ēterā TV3. Hannu Pro Vilnius arī vienojās ar Lietuvas vadošo profesionālas filmēšanas aparatūras iznomātāju ProRent par Sony CineAlta saimes 4K digitālās kinokameras PMW-F55 piegādi, kas ietver arī pilnu papildaprīkojuma sarakstu.
 
Hannu Pro Vilnius piegādā 3D video tehniku mācību procesa veicināšanai
   
STORM 3G Elite, Panasonic AG-3DA1EJ un BT-3DL2550  
Piedaloties lielāka 300 000 EUR vērta investīciju projekta realizācijā Hannu Pro Vilnius Viļņas dzelzceļa un biznesa pakalpojumu arodskolai piegādāja risinājumu 3D videomateriālu veidošanai un straumēšanai. Risinājums ietver: Panasonic AG-3DA1EJ divu lēcu objektīva kameru (true 3D) kameru, kas komplektēta ar Cartoni, Camrade un SWIT aprīkojumu; Beyerdynaic bezvadu mikrofonus un raidītājus, Panasonic BT-3DL2550 3D monitoru ar duālu SDI signālu ievadu; nelineārās montāžas sistēmu, kas balstīta uz Grass Valley STORM 3G Elite un EDIUS; Thecus tīkla datu glabāšanas sistēmu (NAS) un Barix aprīkojumu skaņas signālu noraidīšanai IP tīklā. Klienta izvēli par labu EDIUS nelineārās montāžas risinājumam noteica EDIUS unikālās iespējas 3D video apstrādei - ierakstam, montāžai un atskaņošanai. EDIUS 3G Elite ļauj nodrošināt pilnas kvalitātes 3D video atskaņošanu uz Panasonic BT-3DL2550 3D monitoru reālajā laikā, izmantojot divu paralēlu SDI kabeļu slēgumu.
 
Tartu universitāte papildina savus tehniskos resursus
   
Tartu University mobilā video ražošanas stacija 
Jūnijā Tartu universitātes Viljandes Kultūras akadēmijas vajadzībām Hannu Pro Tallinn sagatavoja inovatīvu mobilo video ražošanas risinājumu. Pasūtītājs saņēma pilnvērtīgu mobilu video ražošanas sistēmu, kuras pamatā ir
Panasonic AV-HS410 daudzformātu HD montāžas konsole, kas spējīga apstrādāt līdz 12 HD video plūsmām. Piegādātais risinājums ietver arī Clearcom HME iekšējās komunikācijas sistēmu un Blackmagic Design HyperDeck studijas ieraksta iekārtas. Visas iekārtas kopā savietotas ērti lietojamā mobilā pārvietojamā statnē. Vienlaikus ar mobilās stacijas piegādi Hannu Pro Tallinn veica arī Lupolight un Ianiro studijas gaismošanas aprīkojuma un iekārtu piegādi. Piegādāto iekārtu uzstādīšanu klienta ražošanas telpās plānots veikt uzreiz pēc celtniecības darbu pabeigšanas.
 
Veiksmīgā sadarbība ar Viljandes Kultūras akadēmiju aizsākās maijā, kad Hannu Pro Tartu universitātei piegādāja divas uz Barco tehnoloģijām balstītas video projekcijas iekārtas 50 000 EUR vērtībā lielu izbraukuma pasākumu organizēšanas vajadzībām. Hannu Pro pasūtītājam izstrādāja pilnībā mobilu risinājumu, kas ietvēra divus Barco RLM-W8 3 matricu WUXGA izšķirtspējas DLP video projektorus ar pilnu HD video atbalstu un 8000 lumenu gaismas spēju. Tagad, pēc projekta pabeigšanas, Tartu universitātes Viljandes Kultūras akadēmija ir arī saņēmusi pilnu aprīkojuma komplektu: četrus augstas kvalitātes Barco objektīvus, divas mobilās transporta kastes, divus pjedestālus, divus AV Stumpfl Monoblox ekrānus, kā arī jauno uz AV-HS410E miksera un Blackmagic Design HyperDeck signālu pārveides aprīkojumu balstīto mobilo studiju.
 
Hannu Pro Tallinn piegādā papildus mobilās bezvadu video pārraides stacijas Somijas telesabiedrībām Nelonen un MTV3
   
AVIWEST bezvadu video pārraides sistēma 
Gada pirmajā pusē operatīvam programmu veidošanas atbalstam Hannu Pro Tallinn Somijas telesabiedrībām Nelonen un MTV3 piegādāja vairākas AVIWEST DMNG sistēmas. Otra lielākā privātā Somijas raidsabiedrība Nelonen papildināja savus bezvadu video pārraides resursus iegādājoties otru AVIWEST DMNG saimes raidītāju - jaudīgāko modeli DMNG PRO180 PRO180. Tagad Nelonen no filmēšanas vietas uz studiju pārraidīt var vienlaikus pārraidīt divas audiovizuālo materiālu plūsmas, kas, pateicoties operatīvai informācijas nosūtīšanai, ļauj ievērojami uzlabot ziņu un tiešraižu programmu veidošanu. Nelonen rīcībā esošais uztverošais serveris DMNG Studio ir lieliska investīcija nākotnē, jo spēj vienlaikus saņemt 4 audiovizuālo materiālu plūsmas, kad vien rastos šāda nepieciešamība, turklāt AVIWEST iespēju robežās saviem klientiem visā pasaulē nodrošina DMNG raidītāju nomu, kas ļauj nepieciešamības gadījumā palielināt noraidāmo materiālu apjomu atrodoties jebkurā pasaules malā.
 
Tallinna TV pilnveido apraidi izmantojot Grass Valley K2 Edge platformu
   
Tallinna TV apraidei izmanto Grass Valley K2 Edge platformu 
Pavasarī Tallinas pilsētas publiskā televīzijas sabiedrība Tallinna TV pabeidza savas Pubitronic apraides sistēmas modernizāciju. Pateicoties veiktajai modernizācijai telesabiedrība tagad var izmantot plašās jaunās un modernās Grass Valley K2 Edge Elite integrētās apraides platformas iespējas. Grass Valley K2 Edge Elite platformas un integrētās TX/MAM vadības sistēmas izmantošana ļauj Tallinna TV veikt efektīvu programmu sagatavošanu un pilnībā automatizētu apraidi. Piegādātā sistēma arī nodrošina tādas jaudīgas papildus iespējas, kā reālā laika datubāzu integrācija (RTic), kanāla vizuālais noformējums izmantojot Channel Composer, automatizēts ieraksts (scheduled recording) un daudzas citas.
 
Hannu Pro Tallinn Igaunijas Elion un Levira piegādā Actus monitoringa sistēmas
   
Actus monitoringa risinājumi 
Gada pirmajā pusē Hannu Pro Tallinn birojs aktīvi strādāja pie vairākiem projektiem apraides kompānijām telesabiedrībām un mācību iestādēm, veicot pilnu projektu izstrādi un īstenošanu. Gada sākumā Hannu Pro Tallinn vienam no Igaunijas vadošajam telekomunikāciju operatoram un vienīgajam IPTV pakalpojumu sniedzējam Elion piegādāja modernu Actus monitoringa sistēmu kontrolierakstu nodrošināšanai (compliance recording). Piegādātā sistēma ļauj veikt tiešu 3 televīzijas kanālu kontrolierakstu izmantojot paplašinājumu IP signāla ievadei. Aprīlī arī Igaunijas Valsts raidsabiedrība Levira izvēlējās Actus sistēmu risinājumus ierakstāmo apraides kanālu skaita palielināšanai. Levira iegādājās vēl 10 HD licences kanālu monitoringam un kontrolieraksta veikšanai, kas tagad tai ļauj kopumā veikt vairāk kā 20 kanālu nepārtrauktu kontroli.
 
Hannu Pro gūst panākumus vairākos LVRTC izsludinātos konkursos
   
LVRTC 
2013. gadā Hannu Pro piedalījās vairākās Latvijas Valsts Radio un Televīzijas centra (LVRTC) iepirkumu procedūrās gūstot panākumus un tiesības slēgt līgumus par pakalpojumu sniegšanu un apraides aprīkojuma piegādi. Atbilstoši noslēgtajiem līgumiem, Hannu Pro veiks kompānijas Thomson MPEG4 digitālo televīzijas sistēmu pēcgarantijas apkalpošanu un uzturēšanu un mikroviļņu tīkla iekārtu remonta pakalpojumus, piegādās jaunas mikroviļņu tīkla iekārtas un aprīkojumu, kā arī piegādās komutācijas paneļus, koaksiālos komponentus un mērinstrumentus antenu-fīderu sistēmām. Hannu Pro arī piedalījās LVRTC rīcības plāna izstrādē pirmā sabiedriskā digitālās televīzijas apraides tīkla pārņemšanai no 2014. gada 1. janvāra. Atbilstoši normatīvajiem aktiem pirmā apraides tīkla nodrošināšanu visā Latvijas teritorijā veiks LVRTC. Lai veicinātu apraides pārslēgšanas rīcības plāna sekmīgu norisi un maksimāli samazinātu kļūmju skaitu iekārtu pārslēgšanas brīdī un turpmākajā apraides nodrošināšanā Hannu Pro inženieri aktīvi piedalās LVRTC speciālistu konsultēšanā.
 
Hannu Pro paplašina aktivitātes ietverot Kaukāza reģionu
   
Hannu Pro Caucasus 
Lai efektivizētu sistēmu integrācijas pakalpojumu sniegšanu Kaukāza republikās, jūlijā Hannu Pro dibināja jaunu meitas kompāniju Hannu Pro Caucasus. Hannu Pro Caucasus centrālais birojs atrodas Tbilisi. "Kaukāza republikas ir interesants attīstības reģions, kuru ir vērts pētīt padziļināti un mēs esam iepriecināti par iespēju paplašināt mūsu aktivitātes šajā reģionā", skaidro Hannu Pro valdes loceklis Kalvis Baumanis. Kaukāza republikās dzīvo vairāk kā 15 miljonu iedzīvotāju un to vidējais kopprodukts ir salīdzināms ar atsevišķām Eiropas valstīm. Tomēr reģiona tirgus specifika prasa īpašu pieeju un tas ir tas, ko Hannu Pro spēj piedāvāt. Hannu Pro ir liela pieredze TV, apraides, IPTV/OTT risinājumu un pakalpojumu izstrādē un īstenošanā. Tagad mēs esam gandarīti, ka varam dalīties ar savām zināšanām sniedzot konsultācijas un piedāvājot sistēmu integrācijas pakalpojumus klientiem Kaukāza reģionā.
 
Hannu Pro projektu vadītāju mācību otrais posms noslēdzies
   
LIAA, ESF, EU atbalstītās mācības 
Jūlija sākumā noslēdzās Hannu Pro projektu vadītāju mācību otrais posms. Hannu Pro projektu vadītāji un servisa dienests papildināja savas zināšanas projektu vadībā, kas ietver projekta ciklu uzbūvi, risku analīzi, projekta realizāciju un uzraudzību. Mācības norisinājās divas dienas. Pirmajā dienā projektu vadītāji apguva teorētiskās zināšanas, bet otrajā pārbaudīja tās praksē īstenojot nelielu izmēģinājumu projektu, kurā arī nostiprināja zināšanas par darbinieku iekšējo sadarbību. Mācību noslēgumā projektu vadītāji veica izmēģinājuma projekta realizācijas gaitas analīzi. Mācības ļāva padziļināt projektu vadītāju zināšanas projektu vadībā un tās tika īstenotas sadarbībā ar biedrību Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un ar Eiropas Sociālā fonda un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu.
 
Hannu Pro piedāvājumu papildina Blackmagic Cinema kameras
   
Blackmagic Cinema Camera 
Atsaucoties tirgus pieprasījumam, Hannu Pro savā preču piedāvājumā iekļāvis arī Blackmagic Cinema kameras, kas sniedz augsti kvalitatīvu pilnas HD izšķirtspējas (1080p) un 2.5K RAW attēlu veicot ierakstu SSD diskā. Kamera ir aprīkota ar 2.5K sensoru un, pateicoties īpaši plašajam dinamiskajam diapazonam, nodrošina kino kvalitātes attēlu. Atkarībā no modeļa kamerai var pievienot profesionālu EF and ZE vai MTF optiku. Lai gūtu plašāku informāciju par kameru un demonstrāciju iespējām sazinieties ar Hannu Pro profesionālās tehnikas pārdošanas speciālistiem. Šī gada otrajā ceturksnī pieprasīti bijuši arī citi risinājumi profesionālai filmēšanai un video apstrādei. Pēdējo mēnešu laikā Hannu Pro pasūtītājiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā piegādāja sešas JVC GY-HM600 videokameras, kas ir īpaši pieprasītas starp TV programmu veidotājiem, vairākas Sony HDR-AX2000 videokameras un arī iMAC un Dell datorsistēmas videomontāžai. Starp nozīmīgākajām piegādēm ir arī Lawo skaņu tehnika Latvijas Valsts televīzijai, kā arī vairākas apjomīgas TV statīvu un kameru balstiekārtu piegādes ar kopējo summu vairāk kā 45 000 EUR un Canon EOS saimes kameras video filmēšanai dažādiem klientiem.
 
Grass Valley LDX un Dyno S semināri ir aizvadīti veiksmīgi
   
Grass Valley LDX un Dyno S Baltijas semināru programma 
Kompānija Grass Valley šajā pavasarī ieviesa ražošanā jaunizstrādātās LDX saimes televīzijas kameras un Dyno S atkārtojumu sistēmu. Lai iepazīstinātu Baltijas raidorganizācijas un programmu veidotājus ar jaunākajām Grass Valley tehnoloģijām Hannu Pro sadarbībā ar Grass Valley no 4 līdz 6 jūnijam rīkoja informatīvu semināru programmu, organizējot seminārus Tallinā, Rīgā un Viļņā. Seminārus vadīja Grass Valley kameru sistēmu vecākais produktu speciālists Rien van Trotsenburg un Hannu Pro valdes loceklis Kalvis Baumanis. Semināru vadītāji klātesošajiem sniedza detalizētu informāciju par Grass Valley LDX saimes kamerām un Dyno S atkārtojumu sistēmu, kā arī iepazīstināja ar citiem jaunākajiem Grass Valley risinājumiem un atbildēja uz jautājumiem. Klātesošie varēja izmēģināt demonstrēto tehniku izteikt savas vēlmes un viedokļus. Semināri palīdzēja nodot vērtīgu aktuālo informāciju Igaunijas, Latvijas un Lietuvas vadošajiem nozares speciālistiem.
 
»»» skatiet arī pasākumu fotoreportāžu
 
TVBEurope intervē Hannu Pro
   
TVBEuropre intervē Hannu Pro 
Šī gada marta numurā prestižais TV tehnoloģiju izdevums TVBEurope intervēja pārstāvjus no vadošajām Eiropas sistēmu integrētāju kompānijām. Nesen izveidotajā sadaļā ar nosaukumu Forums žurnālists Philips Stevens meklēja atbildes uz jautājumiem: Kā pašreizējā sarežģītā ekonomiskā situācija ietekmē sistēmu integrētāju biznesu? Vai beidzamajos gados ir kādas būtiskas izmaiņas pasūtītāju prasībās par to kā tiek veikts sistēmu integrētāju darbs? Vai kontaktējoties ar pasūtītājiem sistēmu integrētāji saņem norādes par to, kādus risinājumus pasūtītāji meklē iekārtojot savu ideālo studiju vai PTS? Kādu iespaidu uz sistēmu integrētāju darbu atstāj OTT, IPTV un citi netradicionālie apraides veidi? Vai ir kādas jomas, kur jūs saskatāt, ka ražotāji varētu veikt pilnveidojumus, lai varētu labāk apmierināt klientu vajadzības? Kādus jauninājumus tuvākajā nākotnē varam sagaidīt no sistēmu integrētājiem? Intervijā Hannu Pro viedokli par aktuālajiem sistēmu integrētāju darbības jautājumiem pauda Hannu Pro valdes loceklis Kalvis Baumanis.
 
»»» pilnu intervijas tekstu lasiet TVBEurope marta izdevumā
 
Hannu Pro piedalās ES atbalstītā izglītības projektā
   
LIAA, ESF, EU komandas saliedēšanas projekts 
Šī gada pavasarī Hannu Pro piedalījās ES un Eiropas Sociālā fonda atbalstītā izglītības projektā, kuru sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru īstenoja Biedrība Latvijas Datortehnoloģiju asociācija. Izglītības projekta mērķis bija vicināt darbinieku zināšanu un prasmju pilnveidošanu komunikāciju un sadarbības jomās. Projekts tika īstenots trijos posmos, kas norisinājās februārī un martā. Pirmajos divos posmos darbinieki apguva teorētiskās zināšanas, bet pēdējā, trešajā mācījās tās pielietot praksē. Nodarbības komandas stiprināšanai (teambuilding) sniedza darbiniekiem jaunu pieredzi, vienlaikus paaugstinot kvalifikāciju un stiprinot visas Hannu Pro komandas konkurētspēju.
 
Grass Valley izziņo jaunus revolucionārus produktus
   
Grass Valley - GV Director 
Tuvojoties gadskārtējam TV un teleraidīšanas forumam NAB, kompānija Grass Valley ar jaunu produktu izziņošanu ieskicē savus turpmākās attīstības virzienus, paceļot programmu veidošanas, filmēšanas un miksēšanas procesus jaunā līmenī.
 
Nozīmīgākie no jaunumiem ir GV Director - integrēta nelineārā satura veidošanas sistēma, inovatīvs video mikseris tiešajam ēteram un/vai ierakstiem, kas piedāvā jaunu pieeju tam, ka tiek veidots saturs gan ari jaunu lietoja saskarni; LDX Flex - jaunu LDX saimes kameru klāsta paplašinājumu, kas lietotājiem sniedz pamatfunkcijas (filmēšana 1080i vai 720p režīmos) TV kvalitātes programmu veidošanai, vienlaikus, atbilstoši klienta vajadzībām, ar vienkāršu licenču atjaunošanu ļaujot papildināt iespējas līdz pilnam LDX Premiere, LDX Elite vai LDX WorldCam saimes kameru iespēju klāstam; XCU - universāls kameru bāzes stacijas modulis, kas nodrošina attālinātu LDX un LDK saimes kameru kontroli un HD signālu pārraidi ar plūsmas apjomu līdz 3Gb/s, kā arī, pateicoties modulārajai konstrukcijai, arī atvieglo filmēšanu mobilos apstākļos - bāzes stacijas ir vienkārši savstarpēji apmaināmas ievietojot statnē pēc nepieciešamības; jauna satura veidošanas platformas Stratus versija un citi produkti, par kuriem plašāka informācija tiks sniegta NAB 2013 ietvaros.
 
»»» skatiet Grass Valley YouTube kanālu, lai uzzinātu vairāk par GV Director un citiem NAB jaunumiem
 
Hannu Pro piedalās Grass Valley mācībās
   
Mācību komanda 
Decembrī Grass Valley organizēja īpašas padziļinātas mācības par saviem filmēšanas produktiem - LDK un LDX saimes kamerām. Mācības notika Bredā, Nīderlandē. Īpaši kopmlektēta deviņu atbalsta inženieru grupa, kas pārstāvēja vairākas kompānijas no tādām valstīm kā Nīderlande, Vācija, Portugāle, Igaunija, Ukraina un Horvātija, pavadīja četras dienas Grass Valley inženieru centrā, padziļināti apgūstot Grass Valley LDK un jaunās LDX saimes televīzijas kameru tehniskās iespējas un nianses. Arī Hannu Pro Tallinn vadītājs Pents Annerts piedalījās šajā mācību kursā. Mācības tika organizētas ar mērķi pastiprināt atbalsta inženieru zināšanas un veicināt prasmes, lai tie spētu sniegt augstākā līmeņa atbalstu Grass Valley produkcijas klientiem uz vietas savās valstīs. Mācības vadīja Grass Valley tehniskais speciālists Jan Paul Campman.
 
vēl ziņas (2012. gads) »»»
 

ziņas | par mums | kontakti | serviss :: uz iepriekšējo lapu uz lapas augšu
 
 
© Copyright 2002-2022, SIA Hannu Pro. Visas tiesības aizsargātas.
Jautājumi par www lapu: webmaster